Masażysta – zawód cieszący się coraz większą popularnością

masażysta

Wybór odpowiedniego zawodu wymaga uwzględnienia wielu czynników – od własnych zainteresowań, poprzez umiejętności, a skończywszy na zapotrzebowaniu rynku. Aktualnie coraz większym powodzeniem cieszą się zawody związane z medycyną i zdrowiem, a wśród nich masażysta.

Masażysta – dlaczego warto nim zostać?

Starzejące się społeczeństwo, ale również coraz większe zainteresowanie zdrowym stylem życia, uprawianiem sportów oraz dbaniem o urodę powodują, że masażyści mają coraz więcej klientów.

Praca masażysty polega na prowadzeniu masażów w gabinecie albo bezpośrednio u klientów. Dzięki odpowiednio dobranym technikom masażu można uzyskać szereg korzyści zdrowotnych, między innymi zmniejszyć dolegliwości bólowe, poprawić ruchomość kończyn, zredukować obrzęki. Również masaż pomaga w poprawie urody – sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej, zmniejsza cellulit, a także wygładza i ujędrnia skórę.

Duże zapotrzebowanie na masażystów powoduje, że branża nadal nie jest w pełni nasycona. Rosnące stawki usług masażystów również przyciągają do branży nowe osoby.

Działalność w branży można prowadzić we własnym zakresie, ale również szukać zatrudnienia w innych firmach, między innymi w salonach masażu, odnowy biologicznej, salonach kosmetycznych, medycyny estetycznej, klubach sportowych.

Jak zostać masażystą?

Praca jako masażysta wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności, które potwierdzone są kwalifikacjami. Aby je uzyskać, należy zapisać się do szkoły masażu, na przykład działającej w szkole policealnej, która oferuje kompleksowe usługi edukacyjne.

Osobom, które chciałyby uzyskać tytuł zawodowy jak technik masazysta Kraków daje dostęp do najlepszych szkół policealnych, gdzie można skorzystać z nauki pod okiem najlepszych instruktorów masażu.

Nauka obejmuje wówczas takie zajęcia jak:

  • anatomia i fizjologia,
  • BHP w pracy masażysty,
  • teoria masażu,
  • podstawy fizjoterapii,
  • zdrowie publiczne,
  • komunikacja interpersonalna.

Oczywiście, poza zajęciami teoretycznymi prowadzone są również zajęcia praktyczne, które umożliwiają uzyskanie kompleksowego przygotowania do prowadzenia masażu różnych typów, na przykład masażu leczniczego, wyszczuplającego, drenażu limfatycznego.

Zajęcia w szkołach policealnych odbywają się w różnych trybach – dziennym, weekendowym oraz wieczorowym, dlatego pozwalają one także na łączenie ze sobą obecnej pracy wraz z nauką nowych umiejętności.

Zatem zawód masażysty zasługuje na szczególną uwagę – daje szansę na atrakcyjne zarobki oraz jest przyszłościowym wyborem dla każdego, kto szuka pracy związanej ze zdrowiem, sportem i urodą.

Dodaj komentarz