Bułgaria na lato 2021 na rodzinny wypoczynek

wycieczka do bułgarii

Bułgaria co roku przyciąga turystów z całego świata, którzy chcą spędzić przyjemnie rodzinne wakacje w otoczeniu pięknych widoków, skąpanych w słońcu plaż oraz gościnnej atmosfery. Nie bez znaczenia pozostają także przystępne ceny pobytu oraz szereg atrakcji z czekających na turystów w każdym wieku. Dlaczego jeszcze Bułgaria to idealny kierunek na rodzinne wakacje 2021? Podpowiadamy.

Lato 2021 w Bułgarii – gwarancja pogody

Lato w Bułgarii trwa dłużej niż u nas, więc to już jeden z powodów, dla których warto zdecydować się na wakacje właśnie tam. Mamy zdecydowanie więcej możliwości jeśli chodzi o zgranie terminów urlopów. Od czerwca do września średnia temperatura powietrza wynosi tu od 25 do około 35 st. C.

Wakacje w Bułgarii – przepiękne plaże

400 km – na takiej długości rozciąga się tutejsza linia brzegowa na urozmaicenie której naprawdę nie można narzekać. Mamy tu do czynienia zarówno z pięknymi piaszczystymi plażami, jak i wydmami, zatoczkami czy też niesamowicie pięknymi skalnymi klifami obok których po prostu nie można przejść obojętnie. Plaże to łącznie 130 km długości, a spacery nimi to istny raj dla oczu. Morze Czarne to niesamowita woda sprzyjająca długim kąpielom. Nie pozostaje nic innego, jak tylko korzystać z nich do woli.

Lato w Bułgarii 2021 – infrastruktura hotelowa

Za tym, aby wybrać się na rodzinne wakacje do Bułgarii przemawia fakt, że nie tylko szybko tu dotrzemy, ale także możemy liczyć na dobrą infrastrukturę hotelową, także dla rodzin z dziećmi. Jest tu naprawdę dużo obiektów oferujących nie tylko komfortowe zakwaterowanie, ale także animacje czy też pyszne wyżywienie. To duży komfort zwłaszcza, kiedy podróżujemy z małymi dziećmi.

Wakacje 2021 w Bułgarii – zabytki

Będąc w Bułgarii nie sposób przejść obojętnie obok tutejszej historii, którą niesamowicie oddają zabytki. Wśród nich warto zobaczyć chociażby znajdujące się w jednym z najstarszych europejskich miast – Nesebar. Nie bez znaczenia znalazło się na liście rezerwatów architektoniczno-archeologicznych i zostało wpisane na listę UNESCO. Na miejscu znajdziemy wiele opcji wycieczek szlakiem starożytnej kultury kraju. Wiele firm organizuje wycieczki kulturalno-poznawcze, więc nie będzie problemu z ich wykupieniem.

Aby móc w pełni wykorzystać potencjał pobytu w Bułgarii warto skorzystać z oferty doświadczonego w zakresie organizowania wycieczek biura podróży. Wśród nich warto wymienić chociażby https://www.traveligo.pl/ , które oferuje wiele opcji wyjazdu dopasowanych do potrzeb każdego turysty. Z nimi wakacje w Bułgarii będą na pewno udane.

Dodaj komentarz