Co to jest malowanie proszkowe i jakie są jego zalety?

malowanie proszkowe

Dzięki malowaniu proszkowemu mamy bardzo duże możliwości aplikacji powłok malarskich praktycznie na wszelkiego rodzaju konstrukcje. To niezwykle ważne, aby móc pracować tak, jak chcemy, wykonywać specjalistyczne zlecenia. Malowanie proszkowe oszczędza czas, pieniądze, zapewnia o wiele lepsze wykonanie zlecenia. Jakie są główne zalety malowania proszkowego i dlaczego jest takie popularne?

Technologie budowlane znacząco się rozwijają. Ma to zasadnicze znaczenie z punktu widzenia wykonywania usług dla branży budowlanej. Malowanie proszkowe jest świetną alternatywą dla malowania tradycyjnego, które w pewnych warunkach po prostu jest nieopłacalne.

Malowanie proszkowe może być wykonywane przez firmy, które posiadają sprzęt, odpowiednie wyposażenie lakierni, jak również doświadczonych pracowników. Zdecydowanie to, jakie wyposażenie posiadamy, wpływa pozytywnie na to, jak wyglądają nakładane przez nas powłoki malarskie.

Wyposażenie lakierni warto kupować u doświadczonych producentów. Wtedy to będziemy mieli pewność tego, że otrzymamy produkty najwyższej jakości, dopasowane do naszych potrzeb.

Zobacz także: https://naszmajster.pl/co-to-sa-elementy-maskujace-w-wyposazeniu-lakierni/

Co to jest malowanie proszkowe?


Malowanie proszkowe to jeden ze sposobów na nanoszenie powłok malarskich na różnego rodzaju konstrukcje stalowe. Wykonywane jest metodą hydrodynamiczną, czyli poprzez natrysk. Zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście wyższe tempo pracy, jak również zmniejszenie ilości farby, którą używamy. W przypadku dużych konstrukcji stalowych ma to ogromne znaczenie.

Dzięki malowaniu proszkowemu, farba dotrze dokładnie tam, gdzie jest to konieczne, jak również będzie aplikowana zawsze w takiej samej formie.

Malowanie proszkowe pozwala na swobodną aplikację farby w przypadku wszystkich konstrukcji stalowych. Niezbędne do jego wykonania wyposażenie kupimy w firmie Lapena http://www.lapena.pl/.

Elementy zabezpieczające


Istotne jest to, aby malować proszkowo, ale przede wszystkim zgodnie ze wszystkimi standardami. Dzięki temu prostu osiągniemy dobry efekt. Podczas malowania konstrukcji musimy zwracać uwagę na to, aby nie pomalować takich elementów, jak chociażby elementy montażowe, wyloty klimatyzacji i wentylacji, uchwyty, gwinty. Konieczne jest zastosowanie elementów maskujących i zabezpieczających, które są wykonane z gumy, silikonu, tworzywa sztucznego.

Stosowanie tego elementów jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Elementy wrażliwe zostaną bardzo dokładnie zabezpieczone przed kontaktem z farbami, które mogą zmienić ich parametry techniczne.

One Reply to “Co to jest malowanie proszkowe i jakie są jego zalety?”

Dodaj komentarz