Czy można oddać ubranka dziecięce do pralni chemicznej?

dziecko

Pranie chemiczne kojarzy się zwykle w pierwszym odruchu z oddziaływaniem na tkaniny agresywnymi środkami piorącymi, które z pewnością nie są odpowiednie dla delikatnej skóry małych dzieci.

Bezpieczeństwo dla skóry

Profesjonalne pralnie chemiczne, takie jak EBS, znane przez poprzednie 20 lat pod nazwą pralnia 5asec, używają do prania środków, które nie zawierają fosforanów oraz zeolitów, najczęściej powodujących odczyn alergiczny skóry. Mają też znacznie bardziej wydajny niż domowy sprzęt, umożliwiający dokładne wypłukanie pozostałości detergentu ze struktury tkaniny. Można oczywiście podobny efekt osiągnąć w zwykłej pralce, jednak czas prania wydłuża się wtedy o długość kilkukrotnego płukania. Trzeba również pamiętać o tym, że w bębnie nie może być zbyt ciasno, dlatego najczęściej pranie trzeba rozdzielić na dwie, trzy partie, co jeszcze bardziej wydłuża czas potrzebny do skutecznego wypłukania.

Pranie chemiczne umożliwia ponadto skuteczne czyszczenie ubrań w niskich temperaturach, co w warunkach domowych często jest nieefektywne a gorzej rozpuszczony w 30 czy 40 stopniach Celsjusza detergent jest jeszcze trudniejszy do usunięcia niż w przypadku prania w temperaturach wysokich. Problem ten nie występuje w pralniach chemicznych ze względu na zastosowanie profesjonalnego sprzętu.

Eliminacja zakażeń różnego pochodzenia

Wiele mam obawia się jednak nie tylko alergii, ale również możliwości rozprzestrzeniania się zakażeń bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych czy pasożytniczych. W pralni chemicznej zachowuje się doskonałe warunki higieniczne, czemu sprzyja sam proces prania, a zwłaszcza późniejszego suszenia i prasowania. Wysoka temperatura specjalistycznych suszarek znakomicie sterylizuje ubrania, a efekt ten utrwalony zostaje w fazie prasowania, w której wykorzystuje się profesjonalne żelazka lub urządzenia wykorzystujące parę wodną, działające w wysokich temperaturach. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań, dla których nieuzasadnione jest czyszczenie ubranek dziecięcych w pralni chemicznej.

Dodaj komentarz