Dom pogrzebowy — co należy do jego obowiązków?

Śmierć bliskiej osoby jest niezwykle trudnym emocjonalnie przeżyciem. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego domu pogrzebowego. Pracownicy takiej firmy powinni pomóc nam w tym ciężkim dla nas momencie. Jednak co należy do obowiązków takiego zakładu? Podpowiadamy.

Dom pogrzebowy — kompleksowa obsługa pogrzebu

Zakład pogrzebowy w Ursusie oferuje kompleksową obsługę pogrzebu, a także pomoc w dopełnieniu wszelkich niezbędnych formalności. Pierwszą czynnością, która należy do obowiązków domu pogrzebowego, jest odebranie ciała osoby zmarłej, a następnie przetransportowanie go do chłodni w której będzie przebywać aż do ceremonii.

Zakład taki powinien oferować transport zarówno z domu jak i ze szpitala lub innego miejsca w którym zmarła osoba. Następnie pracownicy muszą poinformować rodzinę jakie są możliwości pochówku i pomóc jej w dokonaniu wyboru czy ciało zostanie złożone w trumnie, czy też będzie skremowane.

Zakład pogrzebowy — pomoc w załatwieniu formalności

Po śmierci bliskiej osoby często nie wiemy dokładnie jakich formalności powinniśmy dopełnić. Zadaniem domu pogrzebowego jest poinformowanie nas o czynnościach, które musimy wykonać. Pracownicy takiej firmy mogą pomóc nam wypełnić wszystkie niezbędne wnioski potrzebne na przykład do wypłaty zasiłku pogrzebowego, a także wykupienia miejsca na cmentarzu. Gdy rodzina jest w żałobie, często trudno jest samodzielnie dopiąć jej wszelkie formalności, dlatego pomoc ze strony pracowników jest nieoceniona.

Sam zakład pogrzebowy musi nam umożliwić ostatnie pożegnanie w ciszy, spokoju i komfortowych warunkach z naszym bliskim. Z tego powodu dobre firmy posiadają swoją chłodnie i kaplice. Pracownicy powinni wspierać rodzinę na każdym kroku, informując ją o tym co jeszcze powinna załatwić.

Do obowiązków zakładu pogrzebowego należy także przygotowanie zmarłego. Poza standardową kosmetyką pośmiertną mogą wykonywać też rekonstrukcje lub czasowo zabalsamować zwłoki, aby można było je np. przetransportować na większe odległości.

 

Dodaj komentarz