Fryzjer dla zwierząt – jak wybrać najlepszego?

dbanie o zwierzeta

Posiadanie psa to nie tylko przyjemność, to także obowiązki. Jednym z nich jest dbanie o odpowiednią higienę i komfort pupila. To z kolei często wymaga odwiedzania profesjonalnego psiego fryzjera i skorzystanie z usług groomerskich. Na czym polega psia wizyta u fryzjera i jak znaleźć dobrego fryzjera dla swojego pupila?

Czym zajmuje się psi fryzjer?

Chociaż psi fryzjer brzmi jak wymysł i fanaberia niektórych właścicieli, jest to bardzo błędny wniosek. Psi fryzjer, inaczej zwany psim groomerem pomaga zadbać o higienę, a także zdrowie psów. Zwierzę w przeciwieństwie do człowieka nie posiada przeciwstawnych kciuków, nie jest w stanie w pełni zadbać o kondycję swojego futra i odpowiednią higienę. Wiele psów nie radzi sobie z odpowiednim czyszczeniem swojego owłosienia, które rośnie, plącze się i kołtuni. Psy wymagają także strzyżenia ze względów higienicznych, czyszczenia gruczołów i obcinania pazurów. Nawet regularne kąpiele i czesanie psa we własnym domu to czasem za mało i warto skorzystać z profesjonalnych usług, który oferuje fryzjer dla zwierząt w Częstochowie lub innym mieście.

Dlaczego warto odwiedzać psiego fryzjera?

Psi fryzjer to osoba, która ma doświadczenie, a także odpowiednie wyposażenie ułatwiające zadbanie o każdy rodzaj psiego włosia. W każdym salonie znajduje się odpowiednia wanna dla psów, która pozwala bezpiecznie i dokładnie wyczyścić zwierzę, a także suszarka, która nie tylko suszy, ale także pomaga pozbyć się części podszerstka. Każdy groomer posiada też wiele rodzajów grzebieni, ułatwiających dokładne wyczesanie zwierzęcia. To zmniejsza ilość sierści gubionej w domu właściciela.

Wizyta u psiego fryzjera to także szansa na odrobaczanie zwierząt w Częstochowie.

Jakie rasy psów powinny często bywać u psich fryzjerów?

Nie tylko pies, który zamiast sierści ma włosy, powinien regularnie odwiedzać salon. Przedstawiciel każdej psiej rasy zyska na kąpieli, dokładnym wyczesaniu, objęciu pazurów i podcięciu sierści pod ogonem ze względów higienicznych.

Dodaj komentarz