Jak wyposażyć kancelarię prawną?

Wyposażenie kancelarii prawnej

W domu czy mieszkaniu możemy pozwolić sobie na intensywne barwy i budowanie przytulności. Planując wyposażenie kancelarii prawnej, musimy jednak postawić na inne rozwiązania. Kancelaria prawna to miejsce powiązane z bardzo prestiżowym zawodem. Jest to bowiem miejsce pracy adwokatów, prawników i notariuszy. Wnętrze kancelarii prawnej musi spełniać także rolę reprezentacyjną. Wybrane meble powinny być wykonane ze szlachetnych materiałów i przybrać stonowane i bezpieczne kolory. Profesjonalny wygląd mebli to także odpowiedni kształt oraz jakość wykonania. Bardzo chwalone są w tym przypadku proste formy, które nie przytłoczą wnętrza. Meble nie mogą wzbudzać nadmiernego zainteresowania i odrywać uwagi klienta od ważnych spraw, z którymi udał się do kancelarii. W artykule opiszemy jakie meble sprawdzą się w kancelariach i dlaczego warto zwrócić szczególną uwagę podczas ich wyboru.

Gabinet

To miejsce pracy jednego prawnika lub adwokata. Najważniejszym elementem tego pomieszczenia jest zatem biurko oraz dobrze dopasowane krzesło. Designerskie meble do kancelarii prawnej to świetne rozwiązanie, które pozwoli zbudować zaufanie z klientem i wykaże profesjonalizm prawnika. Biurko powinno być na tyle szerokie, aby mogło pomieścić teczkę, dokumenty czy kalendarz. Sprawdzi się zatem masywne i duże biurko symbolizujące pewność i stabilność pozycji prawnika. Rozmiar biurka trzeba oczywiście dopasować do wielkości pomieszczenia, aby nie przytłaczało ono całego wnętrza. Niezwykle istotne jest ergonomiczne krzesło, które dopasowuje się do ciała. Będzie to sprzyjać prawidłowej postawie ciała i zapewni komfort podczas pracy. W przypadku krzeseł biurowych bardzo często stosuje się skórzane obicie. Wiele osób decyduje się na stworzenie mini biblioteczki, która wygląda reprezentacyjnie i zrobi dobre wrażenie.

Poczekalnia

To miejsce, które zrobi pierwsze wrażenie na naszych interesantach. Klienci oczekujący na spotkanie także powinni poczuć się luksusowo. Interesanci muszą mieć do dyspozycji wygodne krzesła lub fotele. Możliwość poczęstunku wodą lub kawą również zostanie przez nich doceniona. W poczekalni sprawdzą się więc krzesła skórzane lub tapicerowane. Podczas oczekiwania wyostrza się zmysł obserwacji, dlatego sprzęty w poczekalni nie mogą budzić wątpliwości. Wchodząc do eleganckiej poczekalni, klient poczuje się ważny i doceniony. Oznaczać to będzie wyraz szacunku, powagi i profesjonalizmu właściciela kancelarii. Zaufanie z klientem można budować już na etapie przekroczenia progu kancelarii. Idealnym rozwiązaniem są komplety wypoczynkowe w ciemnych przygaszonych kolorach. Oczekiwanie na konsultację może uprzyjemnić czytanie gazet, które znajdują się na eleganckiej ławie.

Sala spotkań

W każdej kancelarii prawnej musi znaleźć się takie pomieszczenie, które będzie przeznaczone do spotkań ze stronami. Sala spotkań dość często jest wykorzystywana do zebrań w większym gronie. Najważniejszymi elementami będą stół i krzesła, które powinny być dopasowane stylem do całej kancelarii. Stół to jeden ze strategicznych mebli w kancelarii, ponieważ tutaj podpisujemy bardzo ważne dokumenty. Estetyka i porządek pozwala zachować pełne skupienie. Najlepiej wybrać okrągły stół ze szklanym blatem, ponieważ to najlepsze połączenie prostoty i funkcjonalności. Wielkość stołu powinna umożliwić rozmowę 4 lub 5 osobom, a okrągły blat da do zrozumienia równość rozmówców i będzie sprzyjać budowaniu zaufania. Dodatkiem do stołu muszą być wygodne krzesła, które sprzyjają odpoczynkowi ciała podczas prowadzenia rozmów. Bardzo często spotkania takie trwają godzinami, dlatego warto zadbać o komfort naszych klientów.

Dodaj komentarz