Krem nawilżający do twarzy i inne kosmetyki, które powinna stosować każda kobieta

pielegnacja twarzy

Codzienna pielęgnacja oraz sposób jej wykonywania ma bardzo duże znaczenie dla kondycji naszej skóry. To, jakby dbamy o swoją twarz, będzie miało wpływ na jej wygląd za kilkanaście lat. Z tego też powodu warto jej poświęcać odpowiednio dużo uwagi. Każda kobieta powinna dostosowywać kosmetyki do potrzeb swojej cery. Jakie produkty warto, aby znalazły się w każdej kosmetyczce? Podpowiadamy.

Jak zadbać o skórę twarzy?

Jeżeli chcemy odpowiednio zadbać o skórę naszej twarzy, musimy skupić się na doborze konkretnych kosmetyków. Powinny zostać dostosowane do wszystkich potrzeb naszej cery. Podstawowym kryterium, dzięki któremu wybierzemy krem nawilżający do twarzy, serum czy żel, powinien być rodzaj naszej skóry. Wyróżniamy cerę suchą, mieszaną, normalną oraz tłustą.

Podstawowym kategoriom cery mogą również towarzyszyć inne dolegliwości, jak trądzik, skłonność do pękania naczynek czy powstawanie przebarwień na skutek alergii. Stosowane przez nas kosmetyki powinny odpowiadać na wszelkie problemy i niedoskonałości. Aby odpowiednio zadbać o naszą cerę, warto jest oczyszczać ją dwa razy dziennie. W ten sposób skóra może swobodnie oddychać, a po zmyciu makijażu oczyszczamy twarz z bakterii, które towarzyszyły nam w ciągu dnia.

Krem nawilżający do twarzy – odpowiednie nawilżenie

Bez względu na rodzaj skóry, jaki posiadamy, nasza twarz codziennie potrzebuje odpowiedniej dawki nawilżenia. Powinna być ona jednak uzależniona od jej indywidualnych cech. Skóra sucha będzie wymagała intensywnego nawodnienia, a cerę ze skłonnościami do przetłuszczania się zadowoli delikatne nawilżenie.

Niezwykle istotne jest dostosowywanie odpowiedniego kremu do różnych pór roku. Latem intensywne nawodnienie to podstawa, a w zimę nie można zapomnieć o natłuszczaniu skóry. Dzięki temu lepiej ochroni naszą twarz przed niekorzystnym działaniem niskich temperatur czy mroźnego wiatru.

Nie tylko odpowiedni krem – retinol na oznaki starzenia

Coraz częściej wiele kobiet rozszerza swoją pielęgnację o bardziej zaawansowane kosmetyki. Dla wielu z nich nie wystarcza już tylko krem. Retinol to przełomowy preparat w dziedzinie kosmetologii i dermatologii. Dzięki jego zbawiennym właściwościom można wcześniej zapobiec pojawieniu się pierwszych oznak starzenia skóry. Działa także na ujędrnienie oraz uelastycznienie cery, a owal twarzy znacząco się poprawia. Dodatek witaminy C pozwala na rozjaśnienie przebarwień i wyrównanie kolorytu. Jest on więc świetnym uzupełnieniem do kremu na co dzień.

Dodaj komentarz