Mobilna wulkanizacja TIR – czy warto z niej skorzystać?

wulkanizacja mobilna

Niespodziewane kłopoty w trasie związane z kołem lub ogumieniem mogą przydarzyć się każdemu. Czasami niestety bywa tak, że kierowca nie ma możliwości samodzielnie rozwiązać zaistniałego problemu. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. Jakie są tego zalety?

Kiedy należy skorzystać z pomocy mobilnej wulkanizacji TIR?

Niektóre awarie w samochodzie są na tyle poważne, że wykluczają dalszą jazdę. Może być tak w przypadku pęknięcia opony czy nieodpowiedniego wyważenia kół. W przypadku samochodów ciężarowych ten problem pojawia się dosyć często, ponieważ przewożą duże i ciężkie załadunki, a stan techniczny dróg nie zawsze jest do tego przystosowany. Mobilna wulkanizacja TIR w Katowicach i innych miastach pozwala szybko uporać się z problemem bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Zastosowanie odpowiedniego sprzętu oraz wiedza i umiejętności pracowników zapewniają sprawną i kompleksową obsługę. Może ona polegać na wymianie opony, jej naprawie, napompowaniu lub prawidłowym wyważeniu kół. Umożliwi dalsze poruszanie się i dowóz towarów na miejsce w umówionym terminie. 

Jak przebiega mobilna wymiana opony?

Mobilny serwis opon w Żorach i okolicach oferuje swoje usługi przez całą dobę. Zgłoszenia można dokonywać o dowolnej porze dnia i nocy, a pracownicy w możliwie najkrótszym czasie dojadą na miejsce. Ważne jest dokładne podanie lokalizacji. Kierowca powinien zatrzymać pojazd w miejscu umożliwiającym dłuższy postój i przeprowadzenie naprawy w warunkach niezagrażających pracownikom firmy i innym uczestnikom ruchu drogowego. Szczegółową lokalizację można podać na podstawie słupków drogowych lub wysyłając wiadomość na telefon z oznaczeniem sygnału GPS. Czas trwania naprawy zależy od rodzaju uszkodzenia. Należy liczyć się z tym, że awaria będzie na tyle poważna, że dalsza jazda będzie niemożliwa. Wtedy konieczne będzie skorzystanie z usług pomocy drogowej i odholowanie samochodu do najbliższego warsztatu samochodowego.

Dodaj komentarz