Olej napędowy – gdzie znajduje zastosowanie?

olej napedowy

Olej napędowy to jedno z najczęściej kupowanych paliw na stacjach paliw, większość pojazdów korzysta właśnie z tego paliwa, ale mało osób wie o tym, że olej napędowy ma jeszcze inne zastosowania. Przykładem może być, chociażby olej napędowy grzewczy, który wykorzystuje się do ogrzewania budynków mieszkalnych. Warto również mieć na uwadzę to, że takie paliwo należy do grupy substancji niebezpiecznych. Przez co transport takiego paliwa wymaga od firm dostawczych szczególnych środków bezpieczeństwa oraz specjalnych pojazdów. Taki olej ma szereg właściwości łatwopalnych oraz wyróżnia się dużą szkodliwością dla środowiska. Samo używanie go w pojazdach przynosi wiele zagrożeń przede wszystkim dla zdrowia i powietrza. Gdzie więc najczęściej taki olej znajduje swoje zastosowanie?

Zastosowanie oleju napędowego

Olej napędowy swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim jako paliwo w silnikach wysokoprężnych, czyli dieslach. Skład takiego oleju wchodzą węglowodory naftenowe, parafinowe oraz aromatyczne. Olej napędowy od równie popularnej benzyny różni się przede wszystkim wyższą temperaturą wrzenia. Stosuje się go w różnych pojazdach, począwszy od samochodów osobowych do ciężarówek czy autobusów, choć te ostatnie coraz częściej spotykane są na zasilaniu elektrycznym. Olej napędowy w Łodzi to oferta firmy Kwiatkowski, która zajmuje się hurtową sprzedażą nie tylko tego paliwa, w swojej ofercie ma również auto gaz, czy benzynę bezołowiową. Jest to również dostawca paliw, dlatego zakupiony olej szybko zostanie dostarczony pod wskazany adres.

Kto może liczyć na zakup oleju napędowego po cenie hurtowej?

Cena hurtowa paliw nie jest dla każdego właściciela pojazdu, aby móc kupić paliwo po cenie hurtowej należy zamówić jego odpowiednią ilość tak, aby dostawcy się to opłacało. Dlatego po cenie hurtowej paliwo najczęściej kupują stacje benzynowe oraz przedsiębiorstwa transportowe, które mają duże zapotrzebowanie na dane paliwo. Dodatkowo takie firmy muszą posiadać również odpowiednie warunki do magazynowania oleju napędowego.

Dodaj komentarz