Pomoc drogowa – jakie usługi oferuje?

Wezwanie pomocy drogowej często okazuje się być jedynym rozwiązaniem, kiedy doświadczymy awarii w trasie. Zanim zdecydujemy się wybrać numer warto być świadomym, w jakich sytuacjach wezwanie pomocy jest uzasadnione, a kiedy możemy poradzić sobie sami. Jakie usługi oferuje nam pomoc drogowa? Podpowiadamy.

Pomoc drogowa – rodzaje usług

Jedną z głównych usług, które świadczy pomoc drogowa jest holowanie pojazdów. Staje się ono konieczne w sytuacji, kiedy samochód odmówi posłuszeństwa na samym środku trasy. Większość firm zajmujących się pomocą drogową posiada własną lawetę, która umożliwia przetransportowanie auta w bezpieczne miejsce. Wiele przedsiębiorstw posiada również bardziej zaawansowany sprzęt, który pozwala na przewóz dużych samochodów ciężarowych.

Zanim jednak zdecydujemy się na wezwanie pomocy drogowej warto spróbować rozwiązać problem na własną rękę. Może on okazać się błahy, a samodzielne naprawy prostych awarii opisane są w instrukcji obsługi samochodu. Jeżeli jednak problem okazuje się poważniejszy to nie należy naprawiać go samemu, gdyż może to zaważyć na naszym bezpieczeństwie. Warto wtedy wezwać profesjonalistów wyszukując w Google frazę pomoc drogowa w Koszalinie.

Jakie usługi świadczy pomoc drogowa?

Drugim rodzajem usług, które oferuje pomoc drogowa jest naprawa pojazdu. Bardzo często bywa tak, że awaria nie jest poważna, ale usunięcie usterki wymaga skorzystania ze specjalistycznych narzędzi. W takiej sytuacji rolą pomocy drogowej jest szybka naprawa bez konieczności zawożenia auta do warsztatu. Najczęściej spotykane są usterki mechaniczne, ale może być to również wymiana koła, opony lub dowiezienie paliwa.

Wymienić możemy również szereg niestandardowych sytuacji, w których konieczna jest interwencja pomocy drogowej. Wśród nich wymienić można np. zatrzaśnięcie kluczyków w aucie lub zatankowanie złego rodzaju paliwa. Wtedy również możemy liczyć na pomoc. Dobra firma świadczy różnego rodzaju usługi. Warto sprawdzić, czy wybrane przez nas przedsiębiorstwo nie oferuje także innych usług takich jak np. skup aut.

Dodaj komentarz