Ramy blacharskie – jakie mają zastosowanie?

blacharskie ramy

Ramy blacharskie służą do napraw, jakie przeprowadzane są na samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych. Zamówić je można w różnych firmach, jakie specjalizują się w ich produkcji. Z takiej możliwości chętnie korzystają warsztaty, jakie oferują serwisowanie pojazdów.

Ramy blacharskie do napraw karoserii samochodowych

W chwili obecnej można uznać, że ramy blacharskie to podstawowy element, który służy do naprawy karoserii samochodowych. Można także na nich bazować, jeżeli chodzi o wgniecenia, jakie znaleźć można na mniejszych elementach takich jak: dach, drzwi, błotniki, górne listwy. 

Rama blacharska posadzkowa produkowana jest w różnych rozmiarach. Można zamówić je nie tylko dopasowując do rodzaju danego pojazdu mechanicznego. Jeżeli będzie taka potrzeba, można zdecydować się na indywidualnie dopasowany rozmiar. Trzeba mieć jednak świadomość, że może to wiązać się z większą ilość pieniędzy, jakie trzeba będzie wyłożyć na ten cel.

Ramy blacharskie – z jakimi modelami można się spotkać?

Wszystko to zależne jest od producenta. W ofercie można jednak spotkać:

  • ramy blacharskie z frezowanymi prowadnicami,
  • ramy bez prowadnic,
  • ramy z najazdami z blachy aluminiowej ryflowanej,
  • ramy naprawcze wyposażone w podnośnik,
  • rama blacharska posadzkowa,
  • rama do napraw blacharskich z funkcją pomiaru.

Oczywiście, nie trzeba wyposażać się w każdą z tych ram. Zresztą, w warsztacie mogłoby zabraknąć dla nich miejsca. Można mieć jednak pewność, że jedna lub dwie z takich modeli staną się solidnym wsparciem dla mechaników. Zyska na tym także sam warsztat, który będzie mógł zaoferować swoim klientom profesjonalne usługi. Warto więc pomyśleć o inwestycji w taki sprzęt, który może potem zwrócić się z procentem. Więcej klientów będzie chciało zwrócić się do warsztatu, aby dokonać napraw karoserii swojego pojazdu mechanicznego. Solidnie wykonana rama zapewnia sztywność całej konstrukcji. Będzie to pomocne przy wykonywaniu skomplikowanych napraw. 

Dodaj komentarz