Ranking 2022 – oczyszczacz powietrza dla alergika

czyste powietrze

Alergia choroba cywilizacyjna, która dotyka zarówno najmłodszych, jak i osoby starsze. Nie ma reguły co do jej ujawnienia się, może towarzyszyć nam od narodzin, ale również dotknąć nas w wieku dorosłym. Według szacunków na alergie wziewne choruje aż 40 % ludzi, alergeny w przypadku alergii wziewnej przedostają się do ludzkiego organizmu poprzez układ oddechowy.

Zanieczyszczenia i alergeny znajdujące się w powietrzu nie ułatwiają funkcjonowania alergikom. To co dla osoby zdrowej nie stanowi problemu dla alergika jest ciągłą walką organizmu. Nie oznacza to jednak, że osoby zdrowie nie dotykają skutki wdychania zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Urządzeniem, które stanowi skuteczną broń w walce z zanieczyszczeniami powietrza jest oczyszczacz powietrza.

Na jaki oczyszczacz powietrza postawić? Ranking 2022 urządzeń dla alergików

Na rynku znajdziemy obecnie wielu różnych producentów i wiele różnych modeli oczyszczaczy. Możemy wybrać wśród producentów mających duże doświadczenia w branży jak japoński Sharp, lub skorzystać z nowości jakimi są oczyszczacze marki Vestfrost. Niezależnie od tego jaki produkt wybierzemy, warto przed zakupem rozważyć jakie będzie przeznaczenie oczyszczacza, jakie funkcje są dla nas ważne i jaki jest nasz budżet.

Aby nieco ułatwić wybór warto przeczytać poniższy ranking TOP 3 oczyszczaczy dla alergików.

  • Nr 1 VESTFROST VP-A1M30WH oczyszczacz powietrza z lampą UV-C LED- nie bez powodu ten oczyszczacz marki Vestfrost znalazła się na pierwszym miejscu naszego rankingu. Zdecydowanie bardzo dobrze sprawdzi się jako urządzenie dla alergików, ze względu na złożoność procesu filtracji a także zastosowanie funkcji jonizacji. To niewielkie urządzenie, dzięki czemu nie będzie trudno znaleźć na nie odpowiednie miejsce, a przy tym powierzchnia oczyszczania i wydajność w VESTFROST VP-A1M30WH oczyszczacz, nie należy do najmniejszych (powierzchnia oczyszczania: 42m2, wydajność: 340m3/h). Pracuje cicho i posiada blokadę rodzicielską, dzięki czemu nadaje się do sypialni i pokoju dziecięcego. Tak jak wszystkie 3 oczyszczacze marki Vestfrost posiada aplikację mobilną, umożliwiającą zdalne sterowanie urządzeniem. Dlaczego zajmuje pierwsze miejsce? Ponieważ jak na tak dobre parametry i wysoką skuteczność, również w eliminacji alergenów z otoczenia kosztuje bardzo niewiele. VESTFROST VP-A1M30WH oczyszczacz z lampą UV kupimy w dobrych sklepach już za ok. 1099 zł.

  • Nr 2 SHARP KC-D50EUW flagowy produkt marki Sharp- łączy w sobie 3 cechy, a mianowicie oczyszczanie, nawilżanie i jonizacje powietrza. Rodzaj zastosowanych filtrów sprawia, że jest niezwykle skuteczny, a duży pojemnik na wodę, że praktycznie bezobsługowy. Wykorzystany w nim filtr HEPA H13 usuwa 99,97% alergenów, nie straszne mu także brzydkie zapachy. Pracuje nieco głośniej od VESTFROST VP-A1M30WH, a także jest droższy. Za model od Sharp zapłacimy ok.1900 zł. Nadaje się do powierzchni nieprzekraczającej 38m2.

  • Nr 3 Ideal AP 30 PRO- od razu należy wspomnieć o jego wyjątkowym okrągłym wyglądzie. Do filtracji wykorzystuje okrągły filtr 360 zbudowany z 5 warstw HEPA, a także węgiel aktywny, co w połączeniu daje praktycznie 100% skuteczność w usuwaniu alergenów. Urządzenie podobnie jak oczyszczacze marki Vestfrost posiada dedykowaną aplikację mobilną, a także jest niezwykle ciche. Tak duża skuteczność musi być jednak nieco droższa, za oczyszczacz Ideal AP 30 PRO zapłacimy 2299 zł.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz