Sauny na podczerwień – jaki mają wpływ na zdrowie?

sauna na podczerwien

Większości osób sauna kojarzy się albo z bardzo suchą sauną fińską, w której temperatury sięgają nawet 80 lub więcej stopni w skali Celsjusza albo wilgotnymi saunami parowymi, gdzie temperatura jest niższa, lecz odczuwalnie i tak jest bardzo wysoka z racji na dużą wilgotność. Istnieją jednak jeszcze sauny na podczerwień. Kto je wykonuje i jaki mają wpływ na zdrowie?

Kto może wykonać dla nas saunę na podczerwień?

Podobnie jak na przykład sauny fińskie, sauny na podczerwień we Wrocławiu coraz częściej mogą być konstruowane w naszych domach. Jest to szczególnie prawdziwe w wypadku saun na podczerwień, które są nieco mniejsze, a także można korzystać z nich przy otwartych drzwiach i nie wpływa to na jakość czasu spędzonego w saunie.

Firmy, które oferują sauny na podczerwień mogą też wykonać dla nas takie konstrukcje jak na przykład domowa tężnia solankowa w Poznaniu. Jest to po prostu mała forma spa w domu, w którym można zrelaksować się i oddychać niezwykle zdrowym powietrzem które zostało nasycone aerozolem solnym, dzięki czemu powietrze jest podobne do tego w okolicy tężni, które w Polsce znajdziemy na przykład w Ciechocinku.

Jaki wpływ na zdrowie mają sauny na podczerwień?

Sauny na podczerwień przede wszystkim nie powodują problemów z oddychaniem tak jak sauny fińskie, w których temperatura bez problemu potrafi sięgać od 80 do 120 stopni Celsjusza, przez co wiele osób nie odczuwa jakiejkolwiek przyjemności z przebywania i relaksu w takiej właśnie saunie. Ponadto nie tworzą one kompletnie wysokiej temperatury, gdyż wykorzystują technologię oświetlaczy IR, które działają przy użyciu fali na podczerwień, które rozgrzewają ciało bez ogrzewania powietrza.

Regularne zabiegi, na przykład przeprowadzane trzy razy w tygodniu po 30 minut potrafią mieć niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie. Dzięki nim można poprawić wydolność organizmu, lecz co najważniejsze zniwelować różnego rodzaju bóle kostne, a także stawowe. Ponadto z sauny na podczerwień można korzystać niezależnie od wieku.

Dodaj komentarz