Wiele osób nie słyszało do tej pory o tego typu rozwiązaniu. Jest to innowacyjny sposób wykończenia wnętrz. Wybierając sufit modułowy, można wykazać się kreatywnością przy aranżacji pomieszczeń, ponieważ daje on wiele możliwości.
Charakterystyka sufitów modułowych
Najlepiej sprawdzą się przy zabudowie wysokich sufitów o dużych powierzchniach. Lekka konstrukcja jest szybka i wygodna w nieinwazyjnym montażu. Wybierając sufity modułowe producent oferuje wiele ciekawych rozwiązań.
Na rynku dostępne jest kilka rodzajów płyt sufitowych:
- Gipsowo- kartonowe
- Mineralne
- Drewniane
- Metalowe
Oczywiście wybierając jeden z nich, można przebierać w fakturach i kolorach. Dzięki walorom estetycznym nadaje on niepowtarzalnego wyglądu każdemu pomieszczeniu. Wyróżnia je wysoka chłonność dźwięków, co zwiększa ich izolację. Najczęściej są wykorzystywane w szkołach, biurach czy lokalach gastronomicznych.
Jakie są rodzaje?
Lekkość, estetyka i montaż to tylko kilka z wielu zalet tego praktycznego rozwiązania. Dostępne są różne rodzaje sufitów modułowych, więc z łatwością można wybrać odpowiedni. Można wybierać między konstrukcją widoczną, częściową ukrytą lub całkowicie niewidoczną.
- Konstrukcja widoczna- najbardziej ekonomiczna co wiąże się z mniejszą estetyką pomieszczenia. Cechuje się ona szybkością montażu i demontażu
- Częściowo ukryta- do wykonania konstrukcji używa się specjalnych paneli sufitowych, dzięki czemu wykończenie jest estetyczne
- Całkowicie niewidoczna- Idealnie sprawdza się przy dużych powierzchniach. Jest gładki i jednolity, dlatego doskonale sprawdzi się w miejscach, gdzie wnętrze ma charakter reprezentacyjny
Wszystkie trzy rodzaje umożliwiają szybką zabudowę i montaż urządzeń, które można sprytnie ukryć. Nie blokuje to w żaden sposób dostępu do nich. Sufity modułowe są bezpieczne i ognioodporne, dlatego stają się coraz częstszym wyborem. Istotne jest to, aby wyborów dokonywać z rozwagą. Będą to konstrukcje, które będą nam służyły wiele lat.