Zalety gry z handicapem azjatyckim – poznaj je wszystkie

legalni bukmacherzy

Coraz więcej osób gra w zakłady sportowe, wszak jest to świetna rozrywka, a przy okazji można zarobić. Jednak kluczowe znaczenie ma tutaj styl gry, ale również rodzaj zakładów. Tutaj przyjrzymy się obstawianiu zakładów sportowych z tzw. handicapem.

Handicap – co to jest? Poznaj istotę zakładów, aby skutecznie obstawiać

Zanim obstawisz zakład z handicapem musisz dowiedzieć się, co to jest handicap. Warto tutaj odnieść się do definicji, która oznacza liczbę bramek bądź też punktów, jaką bukmacher może dodać bądź też odjąć jednej drużynie. Ma to pozwolić na tzw. wyrównanie szans, czyli po prostu danie słabszej drużynie forów. W Polsce najczęściej można korzystać z gry z handicapem europejskim, rzadko azjatyckim.

Handicap – atrakcyjny dla gracza i bukmachera

legalni bukmacherzyWarto zauważyć, że choć handicap azjatycki nie jest często oferowany polskim graczom, to może być naprawdę bardzo korzystny, a to za sprawą niezwykle atrakcyjnych stawek. Otóż decydując się na obstawianie z handicapem azjatyckim można naprawdę nieźle zarobić, a to dlatego, że stawka za wygraną drużyny, która jest tzw. faworytem jest wyższa po zastosowaniu handicapu, czyli po dodaniu słabszej drużynie forów. Kolejną zaletą handicapu azjatyckiego jest możliwość łatwiejszego wyjścia na zero, a to dlatego, że ten rodzaj handicapu eliminuje z możliwych wyników remis, zatem szanse z 33,3% rosną do 50%. Gracz rozpatruje dane spotkania tylko pod kątem wygrania bądź przegrania danej drużyny. W sytuacji, gdy dojdzie do remisu gracz nie traci włożonych środków, a kwota zakładu jest mu zwrócona, czyli wychodzi na zero. Handicap jest także atrakcyjny dla bukmacherów, a to dlatego, że skoro gracze mają większą szansę na wygraną, to stawiają także na wyższe stawki. W ten sposób bukmacherzy mogą szybciej zwiększyć swoje dochody. Również dlatego, że gracze chętniej obstawiają zakłady z handicapem azjatyckim. Oczywiście należy tu także wspomnieć, że atrakcyjna oferta przyciąga nowych graczy.

Handicap azjatycki – idealny wybór, jeżeli masz do czynienia ze zdecydowanym faworytem

legalni bukmacherzyBądźmy szczerzy obstawianie najlepszych drużyn nie dawało możliwości zarobku. Wszak trudno spodziewać się, że pierwsza drużyna przegra z ostatnią. Dlatego w tym przypadku handicap azjatycki poszerza ich pole manewru i pozwala na szersze obstawianie kursów, a to z kolei przekłada się na zdecydowanie większe wygrane. Otóż gracz może zamiast klasycznego zakładu 2×1 zastosować szersze pole manewru, co może być opłacalne przy obstawianiu takich drużyn jak Real czy Barcelona.

Handicap azjatycki – zniweluje możliwość porażki w przypadku potyczki dwóch równorzędnych drużyn

Obstawianie meczów, gdzie różnice kursowe są niewielkie zawsze wiąże się z ryzykiem, a dodatkowo nie można wiele zarobić, zatem gracze od razu omijają takie zakłady. Zastosowanie w przypadku nich handicapu azjatyckiego, który eliminuje możliwość remisu sprawia, że stają się one bardziej atrakcyjne. Dzięki temu część stawki lub całość może być zwrócona graczowi w przypadku końcowego wyniku remisowego przy grze z handicapem. Oczywiście zależy to od rodzaju handicapu azjatyckiego, który może być także połówkowy lub ćwiartkowy. Świadomość, że w razie remisu można odzyskać postawione środki skłania większą ilość osób do obstawienia takich zakładów. W przypadku powodzenia można tu zarobić zdecydowanie więcej niż miałoby to miejsce, gdyby zakład był tradycyjny.

Handicap azjatycki – grać czy nie grać? Oto jest pytanie

Wiele osób zastanawia się czy warto stawiać na zakłady z handicapem azjatyckim. Nasza odpowiedź jest oczywiście twierdząca, gdyż warto próbować nowych sposobów na zwiększenie swojej szansy na wygraną. Warto tutaj wspomnieć o jeszcze jednej bardzo ważnej zalecie meczów z handicapem, a mianowicie w przypadku tych zakładów bukmacherzy pobierają zdecydowanie mniejsze marże, co oczywiście przekłada się na większe wygrane. Warto zauważyć jeszcze to, że źle obstawiając zakład, gdzie pomyłka jest niewielka nie tracimy pieniędzy, ale możemy liczyć na zwrot połowy zakładu.

Handicap jest bardo atrakcyjny, ale bywają też sytuacje, że kursy mogą być uaktualniane z dużym opóźnieniem, a to z kolei prowadzi do błędu typera. Zatem zakłady z handicapem azjatyckim również wymagają dokładnej analizy przedmeczowej i przejrzenia statystyk gry.

Dodaj komentarz