Liposomalna witamina C – antyoksydacja i odnowa skóry

Witamina C dla urody

W dzisiejszych czasach większość  kobiet i coraz więcej świadomych mężczyzn dba o swój wygląd. W codziennej pielęgnacji dążymy do tego, aby jak najdłużej zachować młody, ale też zdrowy wygląd skóry. Skóra to wyjątkowy i największy  organ. Stanowi drogę komunikacji między organizmem a środowiskiem zewnętrznym.

Starzenie się skóry

Skóra składa się z trzech podstawowych warstw – naskórka (z zewnętrzną warstwą rogową),  skóry właściwej (z włóknami kolagenowymi), tkanki podskórnej. Skóra, podobnie jak cały organizm ludzki, podlega procesowi starzenia, który spowodowany jest upływem lat, spowolnieniem procesów metabolicznych i regeneracyjnych, jak również działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Jednym ze skutków takich działań może być proces fotostarzenia się skóry, którego przyczyną jest ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe (UV). Promieniowanie słoneczne może wpłynąć także na zwiększenie tzw. stresu oksydacyjnego i wzmożone powstawanie wolnych rodników. Stres oksydacyjny to stan zakłóconej równowagi między wolnymi rodnikami (utleniaczami) a antyoksydantami (przeciwutleniaczami) w organizmie.

Co wywołuje stres oksydacyjny?

Przyczyną stresu oksydacyjnego dla skóry może być wspomniana nadmierna ekspozycja na UV, ale także  używki (np. papierosy, alkohol), intensywny wysiłek fizyczny, stosowane przewlekle leki, czy stres psychiczny.  Wolne rodniki uszkadzają naskórek i komórki skóry właściwej.  Efektem ich działania jest zmniejszenie elastyczności i sprężystości skóry oraz osłabienie jej mechanizmów obronnych, co przyspiesza proces  starzenia. Pomocna w walce z  wolnymi rodnikami jest witamina C, która pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, neutralizując wolne rodniki w skórze, zapobiega  procesom starzenia indukowanego  promieniowaniem UV – fotostarzeniu.

Dbając o zdrowy i młody wygląd skóry, nie możemy zapominać o funkcjach kolagenu, nazywanego też „białkiem młodości”. Około 40% całego kolagenu organizmu znajduje się w skórze. Zaburzenia w procesie syntezy kolagenu  skutkują  utratą młodego wyglądu, elastyczności i jędrności skóry. W procesie tworzenia kolagenu niezbędna jest witamina C.  Ważną cechą kolagenu jest zdolność wiązania wody. Dzięki odpowiedniemu  nawodnieniu  włókna  białkowe  skóry  właściwej  zachowują swoją strukturę i właściwości oraz odpowiednią sprężystość. Skóra jest wtedy lepiej napięta i bardziej elastyczna.

Jak prawidłowo dbać o skórę?

W pielęgnacji skóry należy pamiętać o tym, że bardzo ważna jest  równowaga oraz dbanie o skórę na wszystkich jej poziomach. Zarówno naskórek, jak i skóra właściwa są wydajnie odżywiane przez naczynia krwionośne. Warto zatem, oprócz stosowania zewnętrznie dermokosmetyków, kremów, serum i emulsji z witaminą C, stosować dobrej jakości preparaty z witaminą C doustnie.

Poprzez wieloletnią współpracę ze specjalistami z zakresu anti-aging, dzięki ich wiedzy i holistycznemu podejściu do pacjenta, wiem jak ważną rolę, oprócz dobrze zbilansowanej diety, odgrywa suplementacja. Decydując się na  suplementację wybierajmy tylko te produkty, które swoją skuteczność mają potwierdzoną badaniami. Mamy wtedy pewność, że produkt, który stosujemy jest bezpieczny i skuteczny. Jako społeczeństwo, dbające m.in. o zdrowie i wygląd  skóry  powinniśmy dostarczać do organizmu witaminę C w zrównoważonej diecie lub ją suplementować, bowiem nasz organizm nie jest w stanie jej sam wyprodukować.

Dzięki suplementacji witaminą C możemy wspomagać  procesy produkcji kolagenu w celu zapewniania prawidłowego stanu skóry oraz regulować  prawidłowe procesy fizjologiczne. Wszystko to pomaga utrzymać naszą skórę w dobrej kondycji.

Na rynku polskim i międzynarodowym dostępny jest produkt w opatentowanej technologii liposomalnej LIPOSHELL® – ASCOLIP® – liposomalna witamina C 1000 mg. Jednym z bardzo wydajnych sposobów transportu substancji aktywnej w organizmie jest transport  za pomocą liposomów. Liposomy to maleńkie nośniki, wykazujące podobieństwo do błon komórkowych w organizmie ludzkim, dzięki czemu są nietoksyczne.

Zastosowanie technologii liposomalnej w preparacie ASCOLIP® – pozwala na:
• długotrwałe i stabilne zamknięcie witaminy C w liposomach,
• dostarczenie witaminy  C  do miejsca docelowego w niezmienionej formie,
• zwiększoną biodostępność (wchłanialność) witaminy C,
• dwukrotne wydłużenie czasu trwania witaminy C w krwioobiegu,
• uzyskanie 70% wyższego stężenia witaminy C we krwi.
Kiedy warto rozważyć suplementację witaminą C?
• U osób powyżej 26.  roku życia, u których fizjologiczny spadek produkcji kolagenu może objawia się stopniową utratą gęstości i elastyczności skóry.
• U kobiet w okresie okołomenopauzalnym, gdy naturalny spadek poziomu estrogenów może być jednym z czynników wpływających na zaburzenia syntezy kolagenu oraz zmianę jego właściwości.
• Wiosną i latem, w okresie nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne – jako możliwą pomoc w ochronie skóry przed stresem oksydacyjnym oraz przed fotostarzeniem.
• Po zabiegach anti – aging takich, jak: fotoregeneracja IPL, radiofrekwencja RF, dermapen, mezoterapia bezigłowa i igłowa.

Kilkanaście kobiet w różnym wieku oraz z różnym stanem skóry, które poddały się w gabinecie „Elesthetic Clinic” wybranym zabiegom anti-aging oraz zastosowały się do zaleceń dotyczących pielęgnacji skóry i jednocześnie stosowały przez ok. miesiąc suplementację liposomalną witaminą C – ASCOLIP®, powróciło do mnie z informacją, że zauważyły u siebie szybszą regenerację skóry, poprawę jej elastyczności oraz lepszy koloryt skóry.

Dodaj komentarz