Motolegenda, czyli drapieżne koty na pasażach Avenidy

Już niebawem na pasażach Avenidy Poznań zaparkuje 20 kultowych modeli samochodów marki Jaguar. W dniach 1-14 kwietnia na odwiedzających wystawę będą czekać m.in. przedwojenne limuzyny oraz pierwszy samochód, który osiągnął prędkość 160 km/h. To jedyna taka wystawa w Wielkopolsce.

Angielska klasa w połączeniu z niemal stuletnią tradycją stawia Jaguara na czele najbardziej luksusowych marek. Od lat 20. firma kojarzona z prestiżem, stała się najczęściej wybieraną przez arystokrację, a także liderem Grand Prix. W dniach 1-14 kwietnia w Avenidzie mieszkańcy Poznania i okolic będą mogli wyruszyć w podróż do przeszłości i prześledzić historię, która doprowadziła do powstania nowych ikon dróg. Podczas wystawy fani motoryzacji zobaczą m.in. Jaguara SS 100, który jako pierwszy samochód osiągnął prędkość 100 mil na godzinę, czyli 160 kilometrów. Nie zabranie również sportowych roadsterów z serii XK, które wielokrotnie powtarzały swój sukces w rajdach europejskich. Wśród eksponatów pojawią się także przedwojenne limuzyny – Jaguar Mark IV oraz jego następcy, modele Mark V i Mark VII. Dla miłośników współczesnych modeli wyścigowych gratką będzie Jaguar F-Type Project 7, który zadebiutował w 2014 roku. Cena tego najsilniejszego w historii marki pojazdu sięga niemal miliona złotych.

Doznania wizualne dopełnią rozbudowane opisy dopasowane do modeli i epok. Każdy odwiedzający Avenidę wzbogaci się o dawkę motoryzacyjnej wiedzy, a także doświadczy luksusu na jedynej takiej wystawie w Wielkopolsce.

Wystawę legendarnych modeli marki Jaguar można oglądać na pasażach w dniach 1-14 kwietnia w godzinach otwarcia Avenidy Poznań.

Dodaj komentarz