Pismo Święte – księga, która warto przeczytać

pismo swiete

Czytanie to bardzo przyjemne zajecie, dlatego też tak wiele osób chętnie sięga po różnego rodzaju książki. Czasami zastanawiamy się, jaką jeszcze pozycje moglibyśmy zakupić. Warto, zatem zaznaczyć, że książką godną przeczytania jest z całą pewnością Biblia.

Pismo Święte to wręcz obowiązkowa pozycja w domowej biblioteczce każdego wierzącego chrześcijanina. Ale należy podkreślić, że po tę książkę mogą sięgać nie tylko osoby wierzące. Nie zapominajmy, ze Biblia jest swego rodzaju listem Boga do wszystkich ludzi, warto więc zapoznać się z tym, co Bóg ma nam do powiedzenia.

Dlaczego warto czytać Biblię?

Biblia to książka, która odmieniła życie nie jednej osoby na świecie. Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej o Bogu i zasadach wiary chrześcijańskiej to z całą pewnością nie znajdzie lepszej pozycji niż Pismo Święte. Powodów, dla których warto czytać Biblię jest naprawdę wiele. Dla chrześcijan Pismo Święte to doskonały sposób na jeszcze pełniejsze poznanie Boga i Jezusa. Czytanie Pisma Świętego jest zgodne z wolą Jezusa i Kościoła Katolickiego.

Dla wielu ludzi lektura Słowa Bożego to znakomity sposób na spotkanie z Bogiem i zrozumienie istotnych kwestii dotyczących wiary. To właśnie Pismo Święte ukazuje nam drogę do zbawienia. Ponadto czytając Biblię będziemy mogli zrozumieć te znane utworów literackich i dzieła sztuki, które odnoszą się i nawiązują do tejże najważniejszej księgi. To właśnie w Biblii odnajdziemy, bowiem wiele przepięknych przypowieści, symboli i historii, które stały się inspiracją dla niejednego artysty. Pamiętajmy, że Pismo Święte to prawdziwy zbiór mądrości życiowej oraz nieoceniona skarbnica prawidłowego postępowania moralnego. Bez wątpienia jest to najpełniejsze, a przy tym największe źródło wiedzy chrześcijańskiej.

pismo swiete

Gdzie warto zakupić Biblię i inne książki chrześcijańskie?

Szeroki wybór interesujących książek chrześcijańskich odnajdziemy w księgarni internetowej Sumus Wydawnictwo. To właśnie tu dostępne są książki katolickie, które pomogą nam zgłębić tajniki wiary. Na szczególne wyróżnienie zasługują miedzy innymi książki kardynała Stefana Wyszyńskiego i księdza Dominika Chmielewskiego, dzięki tym pozycją będziemy mogli lepiej zrozumieć zasady wiary i zadbać o swój rozwój duchowy.

Jeżeli zaś chodzi o Biblię to księgarnia Sumus Wydawnictwo oferuje nam między innymi: pięknie wydaną Biblię Tysiąclecia, w której zawarte jest zarówno Pismo Święte Nowego i Starego Testamentu, Biblię dla dzieci, pierwszą w Polsce Biblię dla kobiet czy też bardzo wygodne w użyciu kieszonkowe wydanie Pisma Świętego Nowego Testamentu. Ponadto możemy tu nabyć także Katechizm Kościoła Katolickiego. Warto zauważyć, że lektura Katechizmu Kościoła Katolickiego również jest wskazana, przedstawia on, bowiem nauczanie Pisma Świętego i to w nim odnajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące wiary chrześcijańskiej. W księgarni Sumus nie brakuje ciekawych pozycji katolicki, jeżeli więc chcemy powiększyć swoją domową biblioteczkę o wartościowe książki to z całą pewnością warto zapoznać się z ofertą tej firmy.

Dodaj komentarz