Rynek pracy w Kielcach – jacy specjaliści są poszukiwani?

praca

Miasto Kielce to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce pod względem gospodarczym. Powstają innowacyjne firmy, a tym samym pojawiają się także nowe miejsca pracy. Szczególnym zainteresowaniem wśród pracodawców cieszą się zwłaszcza specjaliści. W jakich branżach jest na nich zapotrzebowanie? Podpowiadamy.

Branża remontowo-budowlana

Praktycznie w całej Polsce można zaobserwować dynamiczny rozwój firm działających w branży budowlanej. Jeśli chodzi o pracę w Kielcach to widać szczególne zainteresowanie pracodawców specjalistami w zakresie dowodzenia ekipą remontową. Niezbędni są także fachowcy, których można określić mianem „złotej rączki”, a więc posiadają szeroki zakres wiedzy i umiejętności. Specjaliści potrzebni są głównie do niewielkich, kilkuosobowych firm. Nietrudno także znaleźć oferty dużych firm deweloperskich, które mogą zaoferować znacznie wyższe wynagrodzenie za pracę.

Branża IT

W branży informatycznej jest zapotrzebowanie zarówno na doświadczonych specjalistów, jak i osoby dopiero po studiach. Pracodawcy są w stanie zaoferować dość wysokie wynagrodzenie oraz możliwość pracy zdalnej. Największe zapotrzebowanie jest na programistów. Dotyczy to szerokiego zakresu języków programowania, włącznie z przygotowaniem aplikacji na mobilne systemy operacyjne, jak na przykład Android lub iOS. Warto zauważyć, że nie wszystkich ofertach pracy znajdziemy wymagania związane z ukończeniem studiów informatycznych. Pracodawcy doceniają specjalizacje, doświadczenie oraz znajomość języków obcych.

Branża usług medycznych

Na rynku pracy w Kielcach panuje spory deficyt pracowników publicznej służby zdrowia, dotyczy to zwłaszcza lekarzy specjalistów. Najwięcej osób jest jednak potrzebnych w prywatnych ośrodkach medycznych. Dotyczy to przede wszystkim usług dentystycznych, zajęć rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych. Ze względu na to, że medycyna to jeden z najbardziej wymagających kierunków studiów przewiduje się, że jeszcze przez długi czas będzie istniał deficyt na wszelkie zawody związane z ochroną zdrowia.

Branża logistyczna

W logistyce i dystrybucji, oprócz wykwalifikowanych kierowców, najbardziej potrzebni są inżynierowie do spraw utrzymania ruchu. Jest to bardzo dobrze płatne stanowisko, ale również niezwykle odpowiedzialne, ponieważ dotyczy zarządzania ciągłością dostaw w ramach prowadzonej działalności przez konkretne przedsiębiorstwo. Natomiast na licznych magazynach istnieje duże zapotrzebowanie na kierowników, którzy będą odpowiedzialni za przepływ i efektywne składowanie towarów.

Dodaj komentarz