Zdrowe posiłki w Twoim domu? Podpowiadamy jaki sprzęt wybrać do Twojej kuchni

zdrowe posilki

Projektując swoją nową kuchnię w świeżo wybudowanym domu, bądź prowadząc generalny remont tego pomieszczenia, na pewno zatrzymasz się na moment, w celu wybrania odpowiednich sprzętów AGD. Jeśli chcesz aby kuchnia była funkcjonalna, zachwycała estetyką oraz dbała o zdrowe wyżywienie całej rodziny, przy wyborze sprzętu, powinieneś zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Estetyka Twojej kuchni

Jeżeli większość czasu spędzasz w kuchni, a gotowanie i pieczenie to Twoja pasja, niewątpliwie jednym z najczęściej używanych przez Ciebie sprzętów AGD jest piekarnik. To własnie nad wyborem tego urządzenia powinieneś spędzić najwięcej czasu, analizując rodzaje oraz funkcjonalność poszczególnych sprzętów dostępnych na rynku.

Pamiętaj, że urządzając swoją kuchnię od podstaw, masz wpływ dosłownie na wszystko. To dobry moment, aby dobrać piekarnik do swojej kuchni, nie tylko pod względem technicznym, a również wizualnym. Bowiem to jego prezencja będzie rzucać się na pierwszym planie w oczy. Wybierz taki sprzęt, aby korelował z Twoją kuchnią oraz pozostałym jej wyposażeniem.

Wybór odpowiedniego piekarnika

Jeśli kwestię wizualną masz z głowy, następne na co musisz zwrócić uwagę, to parametry techniczne oraz rodzaj samego piekarnika. Jeśli planujesz przejście na zdrowy tryb życia, bądź już na nim jesteś – niewątpliwie zainteresujesz się piekarnikami ze średniej i wyższej półki, które oferują mnogość programów ułatwiających zdrowe przygotowywanie posiłków oraz wpływających korzystnie na jakoś samych dań – jak np. piekarniki z funkcją pary.

Dzięki obecności pary w piekarniku, obróbka termiczna ulegnie znacznemu złagodzeniu co korzystnie wpływa na jakość przygotowywanych potraw, nadając im głębszy smak i aromat. Przygotowane w ten sposób mięso, zawsze będzie soczyste, zachowując tym samym swój naturalny kolor. Ze względu na brak obecności tłuszczu podczas obróbki termicznej, wybór piekarnika parowego pomoże nam wygodniej oraz prościej dbać o linię i sylwetkę

Postaw na energooszczędność

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze piekarnika do kuchni, jest jego energooszczędność. W dobie inflacji oraz galopujących cen energii, warto zastanowić się nad doborem takiego sprzętu, który umożliwi nam jak najniższy pobór prądu. Obecnie producenci oferują całkiem spory wachlarz energooszczędnych piekarników. Jeśli obawiamy się wysokich rachunków – zdecydowanie powinniśmy zainteresować się piekarnikiem z tej kategorii.

Wśród piekarników, niewątpliwie największą popularnością cieszą się sprzęty elektryczne. Jednak jeśli posiadamy możliwość przyłączenia gazu, powinniśmy rozważyć opcję piekarnika gazowego. Pozwoli nam to obniżyć koszty rachunków za prąd. Piekarniki gazowe zdecydowanie od ich elektrycznych odpowiedników, lepiej radzą sobie z pieczeniem ciast, które wrażliwe są na zmiany temperatury. Jeśli jesteś entuzjastą wypieków, powinieneś sięgnąć po piekarnik gazowy. Wersja elektryczna jednak, zdecydowanie przewyższa gazową pod względem pieczenia oraz podgrzewania dań. Jeśli nie zależy Ci zatem na wypiekach – wybierz piekarnik elektryczny. Polecamy na portalu oblicz-bmi.pl super wpis poradnikowy Wygodne i zdrowe pieczenie w nowoczesnej kuchni. Jest to zestaw sprawdzonych porad, które pomogą nam wdrożyć w życie zdrowe przygotowywanie posiłków w naszej kuchni.

Wybór sprzętów do Twojej kuchni to niewątpliwie bardzo ważna sprawa. To właśnie dzięki odpowiednim wyborom sprzętu, będziemy w stanie przygotowywać zdrowe i pyszne posiłki dla całej rodziny. Jeśli chcemy przejść na zdrowy tryb życia, a gotowanie to nasza pasja – wybór piekarnika powinien być najbardziej przemyślaną decyzją dla całej naszej kuchni.

Dodaj komentarz