Jak wykorzystać klej na gorąco?

Klej na gorąco ceniony jest za wytrzymałość i niską cenę. Nieoceniony podczas konieczności wykonania szybkich napraw, lubiany zwłaszcza przez osoby zajmujące się rękodzielnictwem. Dostępny w wielu kolorach i z różnych półek cenowych, pistolet do kleju to przydatny gadżet. Dowiedz się do czego wykorzystać klejenie na gorąco.

Jak działa pistolet do kleju?

Każda osoba lubiące wszelkie prace DIY, powinna posiadać w swoim arsenale przyrządów właśnie pistolet do klejenia na ciepło. Ten typ mocowania jest uniwersalny i przydatny w sytuacjach, kiedy trzeba coś skleić, umocować czy naprawić. Nie nadaje się on co prawda do poważniejszych prac, ale jest świetnym, doraźnym pomocnikiem w sytuacjach awaryjnych. Pistolet z wkładami, czyli w skrócie klejenie na gorąco bez wątpienia powinno znaleźć się w każdym domu.

Wkłady do pistoletu najczęściej dostępne są w formie półprzezroczystej, ale bywają też ozdobne – kolorowe czy z brokatem. Mogą się one różnić między sobą długością oraz średnicą. Warto pamiętać, aby kupując wkład dopasować go do pistoletu, który posiadamy. Wkłady o zbyt małej średnicy mogą wypaść z aplikatora kleju, zbyt duże zwyczajnie się do niego nie zmieścić.

Używanie kleju na gorąco jest banalnie proste. Wystarczy podłączyć go do prądu i zamocować wewnątrz wkład z klejem. Po nagrzaniu się pistoletu można rozpocząć jego używanie.

Klej na gorąco, do czego?

Wiedząc już jak używać kleju na ciepło, warto zwrócić uwagę na jego zastosowanie w codziennym życiu. Z jego pomocą można sklejać papier oraz cienki karton. Również sznurek, ceramikę, niewielkie plastikowe przedmioty.

Klejem w pistolecie można skleić pęknięte lustro lub naprawić rozklejony but. Sprawdza się podczas napraw dziecięcych zabawek i podklejania wykładziny do podłogi.

Najpopularniejsze zastosowanie tego typu kleju, to prace diy, czyli własnoręczne tworzenie i przerabianie ozdób do domu.

Z pomocą kleju na ciepło oraz średniej grubości liny można wykonać ciekawą pufę do salonu czy oryginalny wazon. Większa ilość kleju może posłużyć na stworzenie koszyczka na odpadki do odpływu wody w zlewie lub pomóc podczas klejenia modeli samolotów.

Cena pistoletu do kleju na ciepło

Ceny pistoletów na klej są zróżnicowane. Pistolety można już za kilkanaście złotych w każdym markecie budowlanym lub przez internet. Koszt wkładów z klejem również nie jest wygórowany. Za zestaw kilkudziesięciu pałeczek z klejem zapłacimy około 15 zł. Kleje można podzielić na szybko i wolnoschnące, o zwiększonej przyczepności.

Dodaj komentarz